Peeling Retix C Yellow Peel

Mechanizm działania

Retix C Yellow Peel  to nowoczesny peeling o wysokim stężeniu czystego retinolu, propionianu retinylu i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci. Retix C działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy odnowy w głębszych warstwach skóry. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji oraz stymuluje proliferację keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Dzięki zwiększonej syntezie kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu poprawia się również poziom nawilżenia skóry. W wyniku zabiegu skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Zabieg z użyciem Retix C wskazany jest przede wszystkim dla pacjentów z nadmiernym rogowaceniem naskórka, fotostarzeniem lub hiperpigmentacją. Retix C Yellow Peel działa złuszczająco, odświeżająco, pobudzająco i regenerująco na wszystkie warstwy skóry. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzenia skóry. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest znikoma uciążliwość dla pacjenta, gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

Delikatny i przyjemny zabieg

Jest to jeden z niewielu peelingów lekarskich, który jest miły dla pacjenta, gdyż polega na delikatnym wmasowaniu odpowiednich preparatów leczniczych i nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć. Można go stosować na całym ciele, jednak najczęściej nakłada się go na twarz, dekolt i szyję.

Indywidualny program zabiegów

Peeling Retix C przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jednak by osiągnąć najlepsze rezultaty, należy wykonać kilka zabiegów co 4-8 tygodni. Program zabiegów musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu

Przed każdym zabiegiem lekarz wykonuje badanie skóry pacjenta, a następnie omawia z pacjentem sposób przeprowadzenia zabiegu i jego oczekiwane efekty. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

Opis zabiegu

Zabieg składa się z dwóch etapów. Najpierw na dany obszar nakładana i wmasowywana jest aktywna substancja o wysokim stężeniu witaminy C. Następnym etapem peelingu Retix C jest nałożenie i wmasowanie warstw specjalnej mieszanki, w której skład wchodzi 4% retinol oraz 1% propionian retinylu. Na tym kończy się procedura w gabinecie lekarskim, która trwa około 30 minut.

Nałożone warstwy peelingu pozostają na skórze pacjenta do następnego dnia i powinny zostać zmyte samodzielnie łagodnym środkiem myjącym. Zaleca się stosowanie kremu pozabiegowego, np. Citalfate emulsja. Po zabiegu skóra jest lekko napięta i zaczyna się stopniowo łuszczyć po 3-4 dniach. Na dekolcie i innych partiach ciała łuszczenie rozpoczyna się później i nie jest tak nasilone. Łuszczenie trwa standardowo około 3-4 dni.

Zalecenia pozabiegowe

Bardzo ważne jest stosowanie kremu pozabiegowego, ponieważ przyspiesza on proces złuszczania. Należy również przed wyjściem z domu nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu. Poza tym bardzo ważne jest przestrzeganie dodatkowych indywidualnych zaleceń.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • odświeżenie, rozjaśnienie, wygładzenie i dotlenienie skóry,
 • redukcja drobnych zmarszczek,
 • odmładzanie i stymulacja procesów regeneracji skóry,
 • wyrównywania koloru skóry (np. usuwania przebarwień i zmian posłonecznych),
 • zmniejszenie wiotkości (atonia) skóry,
 • przeciwdziałanie starzeniu się skóry,
 • wygładzanie skóry

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miejscowe infekcje skórne,
 • czynna opryszczka (u osób mających nawracające opryszczki konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu),
 • leczenie pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy od zakończenia leczenia),
 • alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu,
 • aktywny trądzik

Przed peelingiem należy unikać silnie działających preparatów złuszczających lub drażniących, niewskazana jest depilacja (szczególnie woskiem).

Objawy niepożądane

 • nadmierna reakcja zapalna skóry u pacjentów alergicznych,
 • istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej – w przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Zapisy na konsultacje

Na konsultację można zapisać się przez internet

lub pod numerem telefonu

📞606 106 063