Sposoby na pozbycie się cellulitu

cellulit

Jak powstaje cellulit?

Z medycznego punktu widzenia cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, gdzie grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Następnie w danym miejscu pojawia się obrzęk prowadzący do powikłań z ukrwieniem. Organizm stara się zachować tłuszcz "na później" (w przypadku kobiet na okres ciąży), dlatego tak trudno walczyć z tą przypadłością.

Im wyższy stopień cellulitu, tym gorzej dla jego posiadaczki, ponieważ trudniej z nim walczyć w zaawansowanym stadium. Kiedy jest już wyraźnie widoczny i towarzyszy mu nadwaga, niestety należy zaliczyć go do chorób. Dzieje się tak, ponieważ cellulit jest bezpośrednio powiązany z tłuszczem, a objawy rosną wraz z jego ilością w organizmie. Tworzy się u większości kobiet, z przewagą u pań otyłych lub takich, u których tkanka tłuszczowa gromadzi się w dolnych partiach ciała.

Sposoby walki z cellulitem

Jeszcze kilka lat temu, żeby pozbyć się cellulitu zalecało się ćwiczenia, odpowiednią dietę oraz przyjmowanie dużej ilości płynów. Jednak obecnie jest dostępna całą gama zabiegów, które pozwalają na walkę z pomarańczową skórką bez żadnego wysiłku. Poniżej przedstawiamy kilka z nich

BTL Unison

Urządzenie BTL UNISON to rewolucyjne połączenie dwóch sprawdzonych i skutecznych technologii – monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej energii fali akustycznej w jednym aplikatorze. Obie technologie mają potwierdzoną skuteczność w zabiegach na ciało, ale nikt do tej pory nie połączył ich
w jeden zabieg. Równoczesna aplikacja energii powoduje szybkie i widoczne efekty zabiegowe. 

Współdziałanie monopolarnej fali radiowej i ukierunkowanej fali akustycznej zapewnia jednorodną dystrybucję energii. Podnoszenie temperatury skóry właściwej i tkanki podskórnej powyżej 40 stopni Celcjusza zwiększa ukrwienie tkanek, a włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, doprowadzając do poprawy napięcia skóry. Dzięki falom uderzeniowym błony komórek tłuszczowych uszkadzają się, co przyspiesza proces lipolizy. Zsynchronizowane dostarczanie energii cieplnej i mechanicznej powoduje strukturalne zmiany  w tkance, przyspiesza usuwanie tłuszczu i toksyn, skóra staje się bardziej gładka i elastyczna.

Terapię UNISON można zastosować u pacjentów w każdym wieku i o każdej porze roku. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty poprawy jakości skóry, ale osiągnięcie optymalnego rezultatu może wymagać serii 4-6 zabiegów w odstępie tygodniowym.

BTL_Unison_PIC_Model_5490.jpg

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka powstania nierówności na skórze. Po zabiegu skóra, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, dopasowuje się do nowych kształtów i staje się idealnie gładka. Lipoliza jest również skuteczna jako jedna z metod leczenia tłuszczaków, które ulegają likwidacji po serii  kilku zabiegów.

Zabieg pozwala na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, w których trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej. Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem odchudzającym, lecz jednym z elementów modelowania sylwetki, który usuwa tylko miejscowe otłuszczenia ciała. Jest to zabieg odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą, a najlepsze efekty uzyskuje się u osób, które ćwiczą fizycznie oraz stosują dietę, która nie pozwala przytyć.

Aby osiągnąć zadowalający efekt, najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Większość pacjentów jest zadowolona z osiągniętego rezultatu po 2-3 zabiegach, choć u niektórych osób zamierzony efekt uzyskuje się już po pierwszym zabiegu. Aby osiągnąć najlepsze i trwałe rezultaty, lipolizę iniekcyjną należy połączyć z odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

Mezoterapia igłowa

W wyniku zabiegu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd, a poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem cellulitu.

Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenie skórze właściwych substancji odżywczych oraz wpłynie na poprawę jej wyglądu. Niemniej jednak, mezoterapia przynosi pełny efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. W przypadku leczenia cellulitu należy wykonać minimum 4 zabiegi w odstępach 1–2 tygodniowych. Ich efektywność zwiększa aktywność fizyczna, masaże, ograniczenie w diecie potraw wysokokalorycznych, wystrzeganie się alkoholu, kawy i papierosów.