Najlepsze zabiegi na odmłodzenie skóry twarz

odmladzanie.jpg

Która z nas nie marzy o wiecznie pięknej i jędrnej cerze? Niestety czas jest nieubłagany, a proces starzenia się skóry jest faktem, z którym trzeba się pogodzić. Są jednak sposoby, które pozwalają na spowolnienie tego procesu lub nawet jego częściowe cofnięcie.

Proces starzenia skóry

Starzenie się skóry jest przede wszystkim wynikiem zmniejszającej się wraz z wiekiem produktywności fibroblastów - komórek skóry właściwej, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli tych substancji, które mają kluczowe znaczenie dla utrzymania młodego wyglądu skóry. Niestety, wraz z wiekiem fibroblasty stają się coraz mniej produktywne, przez co zanikają ich funkcje metaboliczne i replikacyjne, a proces odnowy komórek ulega osłabieniu. Włókna kolagenowe i elastynowe tracą swoją elastyczność i rozciągliwość, a ilość produkowanego kwasu hialuronowego systematycznie się zmniejsza, czego efektem staje się przesuszona, pozbawiona elastyczności i pokryta zmarszczkami skóra.

Przeciwdziałanie starzeniu skóry

Wbrew pozorom, starzenie się skóry nie jest procesem, który rozpoczyna się między 30. a 40. rokiem życia. Ze zmniejszoną produktywnością fibroblastów mamy do czynienia już w okolicy 25. roku życia - oznacza to tym samym, że właśnie w wieku 25 lat powinniśmy poświęcić więcej uwagi właściwej pielęgnacji skóry i włączyć do niej odpowiednie kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym.

Dobra wiadomość jest taka, że proces starzenia skóry można spowolnić, a nawet częściowo odwrócić. Służą do tego zabiegi medycyny estetycznej, które przynoszą lepsze zabiegi niż zabiegi kosmetyczne, a jednocześnie są mniej inwazyjne niż chirurgia plastyczna. Poniżej znajduje się lista polecanych zabiegów, które mają na celu odmłodzenie skóry.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoxem, jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną. Mechanizm działania polega na zahamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do kurczenia się mięśni mimicznych i marszczenia skóry. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących.

Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której podano zastrzyk. Podany we właściwy sposób preparat nie powoduje wyglądu „maski”, wręcz przeciwnie, naturalny efekt wygładzenia zmarszczek jest nierozpoznawalny dla otoczenia, a twarz nabiera „wypoczętego” wyglądu.

Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, czyli poziomych linii czołowych, zmarszczek między brwiami i „kurzych łapek”. Efekt zabiegu jest widoczny już po kilku dniach i utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet dłużej – wszystko zależy od ilości podanej dawki i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Każdy kolejny zabieg dodatkowo wydłuża ten czas. Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy, ale nie częściej niż co 3 miesiące.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny i podstawowy składnik skóry, który odpowiada za jej właściwe nawilżenie i jędrność. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu.

Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Produkty kwasu hialuronowego różnią się od siebie gęstością i plastycznością, co umożliwia szerokie zastosowanie na różnych obszarach. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała.

Zabiegi z kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne i dają natychmiastowy efekt, ale po kilku miesiącach wstrzyknięte preparaty stopniowo ulegają degradacji i zostają wchłonięte. Jednak dzięki regenerującym właściwościom kwasu hialuronowego, nawet po całkowitym wchłonięciu preparatu, skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. W celu podtrzymania efektu odmłodzenia skóry, zabiegi należy powtarzać co 6-18 miesięcy, zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Peeling PQ Age

Peeling PQ Age jest innowacyjnym zabiegiem ujędrniająco-liftingujący do biorewitalizacji skóry. Jest to nowa formuła peelingu będąca mieszanką kilku składników, które wywołują silną reakcję regeneracyjną w najgłębszych warstwach skóry właściwej:

Ten zabieg to doskonała propozycja dla osób, które poszukują bezbolesnych, nieinwazyjnych i szybkich sposobów na piękną i zdrowa skórę. Peeling PQ Age stymuluje do wewnętrznej odnowy i intensywnie regeneruje najgłębsze warstwy skóry w bardzo delikatny sposób. Już po jednym zabiegu skóra jest wyraźnie odmłodzona, zmarszczki wypełnione, przebarwienia rozjaśnione, a cera promienieje. Można go stosować na całym ciele, jednak najczęściej nakłada się go na twarz, dekolt, szyję, uda, ramiona i piersi. Kuracja może być wykonywana o każdej porze roku - również latem - oraz łączona z innymi procedurami medycyny estetycznej.

Peeling PQ Age przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jednak by osiągnąć najlepsze rezultaty, należy wykonać 4-5 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Program zabiegów powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wypełniacz biorewitalizujący Crystalys

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt.

Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy.

Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta.

Zabiegi laserem frakcyjnym

Zabiegi laserowe to nowoczesna metoda poprawy wyglądu oraz leczenia niedoskonałości skóry. Laser wytwarza wiązkę światła w postaci szeregu krótkich impulsów, która jest bezpieczna i nieszkodliwa dla zdrowia.

Mikrowiązki lasera, niszcząc w kontrolowany sposób warstwy naskórka i skóry właściwej, doprowadzają do powstania nowej, zdrowszej skóry. Powoduje to pobudzenie produkcji kolagenu, a skóra staje się wyraźniej gładka i młodsza.