Zastanawiasz się…

… skąd trądzik u młodzieży i dorosłych?

Trądzik jest chorobą, która pojawia się prawie u każdego nastolatka, a w ostatnich latach coraz częściej również i u dorosłych. Przyczyną powstawania zmian trądzikowych jest nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych, w następstwie czego dochodzi do zaczopowania gruczołów łojowych  i w ten sposób  powstają zaskórniki.

… jakie leki stosować na trądzik?

Powody występowania trądziku są różne i często preparaty, które pomogły u jednej osoby, nie przyniosą efektów u drugiej. Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego leczenia jest konsultacja dermatologiczna. Podczas takiej wizyty są omawiane przyczyny zmian, zasady pielęgnacji twarzy, właściwa dieta oraz zalecone odpowiednie badania i leczenie.

… jak wygląda leczenie trądziku?

Leczenie trądziku zależy od postaci i nasilenia zmian, które mogą przybrać różną formę. Podstawą leczenia jest leczenie miejscowe, skuteczne u ok. 60% pacjentów. U pozostałych pacjentów stosuje się leczenie ogólne (antybiotyki lub izotretynoina) bądź terapię hormonalną. Zalecane jest również leczenie wspomagające w postaci dermokosmetyków.

Typ leczenia odpowiedni dla danego pacjenta jest dokładnie omawiany podczas wizyty dermatologicznej.

leczenie trądziku Ochota

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów

Opinie pochodzą z serwisu ZnanyLekarz

“Opinia jak najbardziej pozytywna. Wiele lat zmagałam sie z trądzikiem – standardowa kuracja pomagała jedynie tymczasowo. Efekty kuracji zleconej przez dr Saniewska przerosły moje oczekiwania. Nigdy nie miałam tak gładkiej skory, pierwszy raz od 10 lat zaczęłam wychodzić z domu bez makijażu. Profesjonalna pomoc, polecam.”

— Enciazhonolulu

“Najlepsza Pani Doktor tej profesji u jakiej byłam. Skrupulatnie dobiera leki do okreslonego przypadku i stara się zrozumieć pacjenta, jasno tłumaczy plan leczenia. Polecam każdemu.”

— Edyta

“Trafiłam do pani doktor z polecenia i zdecydowanie polecam dalej. Jestem stałą pacjentką od 3 lat. W tym czasie wyeliminowany został problem z trądzikiem i inne.”

— weronika.madra96

Zapisy na konsultacje

Na konsultację można zapisać się przez internet

lub pod numerem telefonu

📞606 106 063