Endokrynologia ginekologiczna – zakres leczenia


Zapisy na konsultacje

Na konsultację można zapisać się przez internet

lub pod numerem telefonu

📞606 106 063


Endokrynologia ginekologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, jak również diagnozowaniem i leczeniem objawów związanych z okresem menopauzy. Endokrynologia ginekologiczna zajmuje się więc leczeniem zaburzeń hormonalnych na każdym z etapów życia kobiety.

Do wizyty w gabinecie ginekologa-endokrynologa powinny nas skłonić następujące objawy:

• występują zaburzenia miesiączkowania lub miesiączkowanie jest bolesne. Prawidłowy cykl to taki, który trwa od 26 do 34 dni. Liczymy je od pierwszego dnia pojawienia się krwawienia;
• skąpe, obfite lub krwotoczne miesiączki;
• krwawienia lub plamienia pomiędzy miesiączkami i po stosunku;
• silne bóle w podbrzuszu w trakcie miesiączki lub po niej;
• brak miesiączki mimo ukończenia 17. roku życia;
• obrzmienie i ból piersi;
• wyciek z piersi;
• nadmierne owłosienie lub owłosienie w miejscach, które nie są typowe dla kobiet: plecy, okolice pępka, piersi, broda, nad górną wargą;
• krwawienie lub plamienie, które pojawiło się po sześciu miesiącach lub później od ostatniej miesiączki;
• stosowanie hormonalnej terapii zastępczej;
• zespół napięcia przedmiesiączkowego;
• problem z nadwagą i otyłością;
• nadmierne zmęczenie i senność lub trudności ze spaniem i nadmiernym pobudzeniem;
• na skórze pojawiają się zmiany trądzikowe których nie można wyleczyć;

Przebieg konsultacji lekarskiej

W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, dotyczący obfitości i regularności krwawień, przebytych chorób, poziomu hormonów tarczycy. Następnie zbada stan ogólny pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem wykładników stanu hormonalnego, czyli owłosienia, stanu skóry oraz budowy ciała. Po wywiadzie lekarskim i badaniu zewnętrznym oraz wewnętrznym lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań.

Wizyta nie wymaga przygotowania, lecz jeżeli pacjent posiada aktualne wyniki badań powinien zabrać je ze sobą na wizytę.

Wiele zadowolonych pacjentek

Bardzo drobiazgowa, rzetelna i dociekliwa doktor. Zwraca uwagę na drobne szczegóły i potrafi odpowiednio pokierować. Jednocześnie ciepła i bezpośrednia osoba, nie ma się wrażenia, że za biurkiem siedzi "sztywny profesjonalista". Potrafi podejść do tematu z kilku stron, udzielić wskazówek nie tylko stricte medycznych / farmakologicznych, ale też dietetycznych, czy dotyczących stylu życia. Jestem wieloletnią pacjentką z racji niedoczynności tarczycy i różnych "okołotarczycowych" przypadłości. Mimo że czasem trudno Doktor złapać, to naprawdę warto.
— Urszula
Polecam. Po pierwszej wizycie jestem pewna, że będą kolejne. Po roku odwiedzania różnych lekarzy, którzy do pacjentów podchodzą "olewczo", w końcu trafiłam na lekarza, który ma indywidualne podejście do pacjenta i wszystko dokładnie tłumaczy.
— Monika

Doświadczony lekarz endokrynolog

Dr Ewa Śmiertka to endokrynolog z ponad 30-letnią praktyką zawodową. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Posiada specjalizację II stopnia z endokrynologii oraz II stopnia z ginekologii i położnictwa. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem problemów ginekologicznych i endokrynologicznych u kobiet, m.in.: w zaburzeniach miesiączkowania, nadmiernym owłosieniu, otyłości, trądziku, menopauzie, niepłodności, chorobach tarczycy i innych chorobach. Ponadto leczy zaburzenia endokrynologiczne w ciąży i prowadzi profilaktykę chorób nowotworowych u kobiet.


Zapisy na konsultacje

Na konsultację można zapisać się przez internet

lub pod numerem telefonu

📞606 106 063