Nasza skóra

Skóra jest jednym z najważniejszych oraz, ze względu na swoją powierzchnię, największych organów ludzkiego ciała. Pełni rolę płaszcza ochronnego dla naszego organizmu oraz chroni przed nadmierną utratą wody z organizmu i reguluje ciepłotę ciała.

Jest również naszą wizytówką w kontaktach z innymi ludźmi, gdyż jest tym, co widać od razu i na co wszyscy zwracają uwagę. Wszelkie niedoskonałości i choroby skóry mogą stać się przyczyną kompleksów oraz ograniczyć naszą aktywność towarzyską i zawodową.

Zmiany skórne

Problemy skórne jednak to nie tylko kłopot estetyczny. Często jest to też zapowiedź nieprawidłowości w pracy innych organów lub też sygnał chorobowy. Na podstawie zmian skórnych można niekiedy rozpoznać zaburzenia innych układów, reakcje naczyniowe, zaburzenia metabolityczne czy hormonalne.

Dlatego tak ważne jest niebagatelizowanie pojawiających się na skórze zmian i jak najszybsze skontaktowanie się z dermatologiem. Doświadczony lekarz nie tylko pomoże rozwiązać problemem, ale przede wszystkim odkryje jego źródło i zaleci odpowiednią terapię. Rozpoczęcie leczenia we wczesnym stadium daje największe szanse na pełne i szybkie wyzdrowienie. Jednocześnie, nieleczone choroby skóry mogą prowadzić do groźnych następstw, takich jak łagodne i złośliwe nowotwory, np. czerniak.

Regularne badanie skóry

Jak mówi często powtarzane powiedzenie lekarzy – „nie ma pacjenta bez problemów, są tylko niezbadani”. Dlatego też zachęcamy do regularnego badania swojej skóry i zwracania szczególnej uwagi na wszystkie zauważone zmiany. Jeśli są one dla Państwa niepokojące lub nie ustępują przez dłuższy czas, wskazana jest wizyta u dermatologa.

Konsultacja lekarska

W trakcie konsultacji lekarskiej otrzymacie Państwo fachową pomoc w diagnozowaniu i terapii wszelkich schorzeń skóry. Przedstawione zostaną również zasady właściwej pielęgnacji skóry oraz ewentualnej diety, jeśli będzie ona konieczna.


Zapisy na konsultacje

Na konsultację można zapisać się przez internet

lub pod numerem telefonu

📞606 106 063