Czy wiesz, że...?

... skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa, a jej odpowiednia pielęgnacja jest niezmiernie istotna.

... zmiany skórne występujące u dzieci mogą być objawem wielu różnych chorób.

... dermatologia dziecięca jest najtrudniejszą oraz wymagającą dużej wiedzy i doświadczenia działem dermatologii.

📞 606 106 063


Doświadczeni lekarze dermatolodzy dziecięcy

 
konca.jpg
 
 

dr Iwona Konca

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie kilkunastoletniej pracy w Oddziale Dermatologii Dziecięcej Stołecznego Szpitala Dermatologicznego im. Św. Łazarza w Warszawie.

Przez wiele lat pełniłam funkcję kierownika przyszpitalnej Poradni Dermatologii Dziecięcej.

Leczę pacjentów z przewlekłymi schorzeniami dermatologicznymi takimi jak łojotokowe zapalenie skóry, zmiany alergiczne, choroby włosów i paznokci, trądzik młodzieńczy i dorosłych.

📞 606 106 063

 

 

Wielu zadowolonych pacjentów

(opinie pochodzą z serwisu ZnanyLekarz)

Do Pani Doktor trafiłam z córką z powodu wyjątkowo opornej kurzajki. Pani Doktor jest wyjątkowo ciepłą osobą, z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Wszystkie procedury i ewentualny przebieg leczenia zostały dokładnie wytłumaczone. W przypadku innych problemów dermatologicznych, na pewno do Pani doktor wrócimy.
— Grażyna K.
Pani doktor bezbłędnie zdiagnozowała źródło wysypki u mojego synka i przepisała leki, które zalagodzily objawy już po pierwszej aplikacji.
— Katarzyna S.
Bardzo dobra i uprzejma pani dermatolog z doskonałym podejściem do dzieci. Po przyjęciu córek w prywatnym gabinecie zrobiła kompleksowe badania na nfz. Trafnie postawiła diagnozę. Za każdym razem dokładnie oglądała zmienione miejsca. Wszak leczenie chorób skóry trwa długo to z każdą wizytą było lepiej. Teraz problem mamy za sobą. Serdecznie polecam.
— Sylwia B.

Możesz nam zaufać!

📞 606 106 063


Najczęstsze choroby skórne u dzieci

Atopowe zapalenie skóry

Charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uporczywy i bardzo nasilony świąd skóry, nierzadko wywołujący rozdrażnienie i niepokój dziecka.

Ponadto u dziecka z AZS stwierdza się bardzo suchą skórę i jej dużą wrażliwość na czynniki zewnętrzne oraz skłonność do podrażnień. Kontakt z czynnikami drażniącymi, takimi jak niewłaściwe preparaty do pielęgnacji, pot, uczulające alergeny, może zaostrzać zmiany skórne.

Dowiedz się więcej >>>

Pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry to stan zapalny skóry, dla którego charakterystyczne są zmiany w miejscu przylegania pieluchy. W początkowym okresie można zauważyć zaczerwienienia  oraz łuszczenie naskórka.

Następnie, wraz z nasilaniem się procesu zapalnego, dochodzi do rozwoju obrzęku w obrębie zaczerwienionych miejsc, mogą powstawać grudki, pęcherzyki oraz nadżerki.

Dowiedz się więcej >>>

Kurzajki

Brodawka wirusowa (potocznie nazywana także kurzajką) jest to zmiana skórna znajdująca się na szerokiej podstawie, często o nierównej, zrogowaciałej powierzchni, wywołana przez wirusa brodawczaka ludzkiego.

W zależności od typu wirusa oraz lokalizacji mamy do czynienia z różnymi typami zmian skórnych: brodawkami zwykłymi, stóp lub płaskimi.

Dowiedz się więcej >>>

📞 606 106 063